Latvijas Modes un stila balvas 2016 laureāti

29. martā Rīgas kulta restorānā „Kolonāde. Mūsu stāsti” tika paziņoti ikgadējās Latvijas Modes un stila balvas ieguvēji. Baltijas Modes federācija jau 12. reizi pēc kārtas pasniedza balvas nozares profesionāļiem un radošo profesiju pārstāvjiem dažādās nominācijās par sasniegumiem modes un stila jomā iepriekšējā gadā.

Balvas organizators – Baltijas Modes federācija, kuras mērķis ir paaugstināt Latvijas modes dizaina prestižu, – ik gadu kopš 2006. gada pievērš sabiedrības uzmanību vietējo modes mākslinieku panākumiem un godina arī citu radošo nozaru profesionāļus, kuriem ir savs īpašais stils un kuri sadarbojas ar modes māksliniekiem, pasniedzot tiem Balvu dažādās nominācijās.

Šogad ceremonijas laikā tika paziņoti uzvarētāji astoņās nominācijās. Tituls „Gada dizainers” tika piešķirts zīmola Nóló dizainerei Viktorijai Jonienei, savukārt par „Gada debitantu modes jomā” kļuva zīmols Talented. Balva par „Gada izrāvienu modes jomā” nokļuva Elīnas Vanagas – zīmola Deeply Personal dizainera – rokās. Par „Gada radošāko modes skati” tika atzīta M-Couture kolekcijas skate K.K. fon Stricka villā, kas notika 2016. gada rudenī Rīgas modes nedēļas laikā.

„Visoriģinālākais modes un dzīves stila žurnāla vāks” pagājušajā gadā izdotam žurnālam ir bijis žurnāla „Pastaiga” (izdevums latv. valodā) maija numuram. Savukārt par „2016. gadā atvērto dizaineru apģērbu veikalu ar visinteresantāko koncepciju” atzīts veikals BOLD Baznīcas ielā 18a Rīgā.  „Stilīgākā mākslinieka” balvu par iepriekšējo gadu saņēma dziedātāja Agnese Rakovska. Balvu „Par ieguldījumu Latvijas modes attīstībā” saņēma Modes muzeja Rīgā veidotāja un vadītāja Nataļja Muzičkina par muzeja izveidošanu. Turklāt vakara gaitā īpašo balvu kā sadarbības partneris un stilīgākā biznesa lēdija saņēma izdevniecības “Rīgas viļņi” īpašniece Aija Simsone. Visi Balvas laureāti saņēma arī dāvanas no kompānijām Signature Wines, Dome SPA un Raffaello.

Kā ierasts, balvas uzvarētājiem pasniedza sabiedrībā zināmas personas – modes mākslinieki Elita Patmalniece un Bruno Birmanis, bijusī žurnāla Cosmopolitan Latvija redaktore un tagad kompānijas Signature Wines īpašniece Santa Zāmuele, dziedātājs Markus Riva, modes blogeris Deniss Ševeļovs, mākslas galerijas Putti īpašniece un 2014. gada Stilīgākā dāma „bohēmiskā šika” stilā Agita Putāne un Baltijas Modes federācijas prezidente Jeļena Strahova.

Balvu pasniegšanas ceremonijas svinīgo atmosfēru uzturēja Latvijas mūziķu kvartets Latvian Sound Quartet, kurā darbojas četras talantīgas jaunietes – obojiste un Latvijas Nacionālā orķestra mūziķe Jana Zeļenska, vijolniece Līva Plociņa un čelliste Māra Botmane – Grammy balvu saņēmušā Latvijas kamerorķestra Simfonietta Riga mūziķes, kā arī pianiste Roksana Kenžejeva. Pasākuma laikā meitenes izpildīja labākos skaņdarbus no sava repertuāra. Vakara vadītāja bija modes eksperte un televīzijas seja Maija Silova.

Organizators: Baltijas Modes federācija
Finansiālais atbalsts: Valsts Kultūrkapitāla fonds
Atbalsts: restorāns „Kolonāde. Mūsu stāsti”, kurš iekļauts Latvijas restorānu TOP 30; kafija Pellini un minerālūdens Evian.
Oficiālais ceremonijas dzēriens: Signature Wines

Latvijas Modes un stila balvas 2016 laureāti