Jaunumi

Ārvalstu dizaineri 27. Rīgas modes nedēļā

06.10.2017

Šoruden Rīgas modes nedēļa norisināsies no 24. līdz 28. oktobrim. Modes nedēļas organizators – Baltijas modes federācija – ir izziņojusi ārvalstu dizainerus, kas izrādīs savas jaunākās 2018. gada pavasara/vasaras kolekcijas Latvijas ietekmīgākajā modes pasākumā.

27. Rīgas modes nedēļas ietvaros piedalīsies ārvalstu dizaineri no četrām valstīm: BIRYUKOV no Krievijas, Lena Lumelsky no Beļģijas un Di Liborio no Itālijas – šie dizaineri Rīgas modes nedēļā piedalās jau atkārtoti, savukārt Diana Arno no Igaunijas ir jaunpienācēja un savu kolekcijas Latvijā izrādīs pirmo reizi.

Krievijas dizaineris Oļegs Birjukovs un viņa zīmols BIRYUKOV ir labi pazīstams Baltijas modes dāmu sabiedrībā, jo ar modes skatēm piedalās ne tikai Rīgā, bet arī Viļņā. Šī zīmola tērpi tiek bieži izrādīti arī vadošajā Krievijas modes presē, jo dizainera veikums izceļas ar interesantiem materiāliem un savdabīgiem risinājumiem, saglabājot atturīgu un lakonisku stilu. Pēc žurnāla “Vogue” teiktā: “Oļega Birjukova veidotie tērpi ir tādi, kurus vēlamies nekavējoties iegādāties. Šīs izjūtas veicina dizainera veidotais stilistiskais risinājums. Šķiet, ka šis tērps ir radīts tieši tev.”

Beļģijas zīmols Lena Lumelsky savu jauno 2018. gada pavasara-vasaras kolekciju nupat izrādīja Parīzes modes nedēļā un šobrīd gatavojas to izrādīt arī modes sabiedrībai Rīgas modes nedēļas ietvaros. Dizainere veido spēcīgu garderobi mūsdienīgām sievietēm, - Lena Lumelsky tērpi atspoguļo izpratni par sievišķo identitāti. Dizaineres kolekcijām ir raksturīga mijiedarbību starp pagātni, tagadni un nākotni.

Zīmola Diana Arno tērpiem ir raksturīgas sievišķības un romantisku vibrāciju iezīmes, kas ir būtiskas ikvienai sievietei, dzīvojot vīriešu pārvaldītā pasaulē. Diana Arno kolekcijas tiek izstrādātas piedomājot par sievietes ikdienas gaitām – sākot ar rīta kafiju, darba dienu, izklaidēm pēc tās, šī zīmola tērpi palīdzēs pieskaņoties attiecīgam noskaņojumam, lai ierastu dienas ritējumu padarītu neaizmirstamu.

Itāļu dizaineris Liborio Kapizzi ir dzimis Sicīlijā. Pirms savu zīmola Di Liborio izveides, viņš 16 gadus strādāja Gianfranco Ferré modes namā, kur vadīja sieviešu pret-a-porte līniju. Ar skati RIGA FASHION WEEK dizaineris piedalās jau otro reizi. Skate tiek organizēta ar Itālijas vēstniecības Latvijā palīdzību.

Līdzās ārvalstu dizaineriem, tiks izrādītas arī labāko Latvijas dizaineru 2018. gada pavasara-vasaras kolekcijas. 27. Rīgas modes nedēļā piedalīsies tādi Latvijas modes zīmoli kā Anna Led, Atis Artemjevs, Dace Bahmann, Katya Katya, Natalija Jansone, Nóló, One Wolf, Talented, kā arī būs skatāmas Aristocrat Kids un Paade Mode bērnu apģērbu kolekcijas. Par šīs sezonas debitantiem kļūs zīmols KULT, kas tapa veikala BOLD Concept Store paspārnē, un zīmols AntiStar, kurš prezentēs savu kolekciju atsevišķā pasākuma laikā RFW ietvaros kopā ar Bulichev un QooQoo.

2018. gada pavasara-vasaras sezonai veltītā RIGA FASHION WEEK notiks no 24. līdz 28. oktobrim.