Jaunumi

Gaidāmie pasākumi RIGA FASHION WEEK ietvaros

16.10.2017

27. Rīgas modes nedēļa norisināsies no 24. līdz 28. oktobrim. Rīgas modes nedēļas organizators – Baltijas modes federācija – ir izziņojusi gaidāmās Modes nedēļas programmu, kurā, bez dizaineru kolekciju skatēm uz lielā podija, tiks organizēti arī citi pasākumi. 

RFW programma ietvers tādu Latvijas dizaineru modes skates kā Anna Led, Atis Artemjevs, Dace Bahmann, Katya Katya, Natalija Jansone, Nóló, One Wolf, Talented, KULT, AntiStar, Bulichev, QooQoo, Aristocrat Kids un Paade Mode, kā arī ārvalstu dizaineru skates: BIRYUKOV (Krievija), Lena Lumelsky (Beļģija), DiLiborio (Itālija) un Diana Arno (Igaunija).

Bez dizaineru modes skatēm uz lielā podija, šajā Rīgas modes nedēļā tiek plānota virkne citu radošu pasākumu, kas pulcēs Latvijas un ārvalstu modes sabiedrību, lai šo nedēļu aizvadītu modes un mākslas zīmē. 24.oktobrī ir gaidāma izstādes Dior” atklāšana Rīgas Modes muzejā, kuru varēs apmeklēt jebkurš interesents līdz 2018.gada 25.aprīlim.

Rīgas modes nedēļas laikā šoruden notiks arī vērienīgs pasākums apakšveļas nozarē – 3. apakšveļas nozares biznesa forums Lingerie Industry Forum in Latvia, kurā tiks demonstrētas 11 Latvijas apakšveļas ražotāju jaunākās kolekcijas.

Modes dizaineriem un blogeriem 25.oktobrī būs iespēja piedalīties seminārā "Interneta etiķete: zīmola aizsardzība sociālo mediju laikmetā", kuru vadīs modes biznesa konsultants Bogdan Enica no ASV/Kanādas.

Tradicionāli Rīgas modes nedēļas atklāšanas pasākums tiek organizēts kādā īpašā vietā, šajā sezonā tas norisināsies Mākslas un tehnoloģiju kvartālā „Sporta 2” un tiek organizēts sadarbībā ar BOLD Concept Store. Atklāšanas pasākumā viesiem būs iespēja vērot zīmolu Kult un Atis Artemjevs modes skates.

Šajā sezonā jaunā modes māksliniece Evija Šaitere ir sarūpējusi īpašu jaunajai kolekcijai veltītu izstādi-instalāciju „404”, kura tiks atklāta RIGA FASHION WEEK ietvaros un norisināsies VEF Kvartāla kultūras un mākslas telpā „Vasarnīcā”. Šo izstādi varēs apmeklēt ikviens interesents no 25.-28.oktobrim.

2018.gada pavasara-vasaras sezonai veltītās Rīgas modes nedēļas ietvaros tiek plānoti arī vairāki mediju un iepircēju pasākumi –  veikalā Paviljons notiks mediju pusdienas, kurās veikala dibinātāji pastāstīs par jauno projektu JAUNS, kurš veikala telpās apvieno zīmolus One Wolf, Talented un Paviljons Studio, kā arī gaidāma Le Chevalier Boutique prezentācija medijiem. Šīs ir unikāls butika veikals Kaļķu ielā 20, jo tajā ir iegādājamas dažādu pasaules mākslinieku un dizaineru darinātas rotas, aksesuāri un dizaina priekšmeti, kas galvenokārt ir vienā eksemplāra un nav atrodami nekur citur Rīgā.

Visbeidzot tiek organizēts arī RIGA FASHION WEEK dizaineru Showroom, BOLD Concept Store telpās. Šajā Showroom tiks pārstāvēti tādi dizaineri kā Atis Artemjevs, Aristocrat Kids, Cinnamon Concept, Dace Bahmann, KULT, One Wolf, QooQoo un Talented.

27. Rīgas modes nedēļas noslēgumā tiek rīkoti divi saviesīgi pasākumi. Pirmajā ar avangardu modes skati Skyline bārā uzstāsies jauna un talantīga dizainere Angelīna Antonova no Sanktpēterburgas (Krievija) ar savu modes zīmolu Angel A, savukārt otrajā viesiem būs iespēja vērot zīmola Reserved modes skati.

2018.gada pavasara-vasaras kolekcijām veltītās RIGA FASHION WEEK programma no 24.-28.oktobrim atrodama RFW oficiālajā mājas lapā www.rfw.lv.