Jaunumi

RIGA FASHION WEEK šī pavasara sesijas pasākumi

19.03.2018

28. Rīgas modes nedēļa norisināsies no 19. līdz 23. martam. Jau vairākas sezonas, RIGA FASHION WEEK ietvaros norisinās ne tikai modes skates uz lielā podija, bet tiek organizēti arī citi pasākumi. Turklāt Rīgas modes nedēļas organizatori – Baltijas modes federācija – lepojas ar šo pasākumu dažādību – ir gan izglītojoša, gan izklaidējoša rakstura pasākumi, kā arī tādi, kas cildina un motivē Latvijas modes māksliniekus.

Šīs sezonas Rīgas modes nedēļas pirmajā dienā – 19. martā, Rīgā, viesnīcā Grand Poet Hotel, notiks ikgadējā Latvijas Modes un stila gada balvas pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tiek apbalvoti iepriekšējā gada veiksmīgākie modes industrijas profesionāļi, izvērtējot viņu darbus un sasniegumus gan Latvijas, gan starptautiskajā kontekstā.

Modes dizaineriem, studentiem un blogeriem, kā arī citiem interesentiem, 20. martā būs iespēja apmeklēt bezmaksas lekciju “Fashion Coin un Blockchain kā jauna modes sistēma” LMA telpās, kuru vadīs blockchain un modes industrijas speciālisti no ASV un Ukrainas. Lekcijā krievu un angļu valodās tiks stāstīts par unikālu ideju apvienot blockchain tehnoloģiju ar reālu ekonomikas sektoru, proti, ar modes industriju un īpašās Fashion Coin (modes monētas) izveidi.

Rīgas modes nedēļas ietvaros tiek plānoti arī vairāki pircējiem un iepircējiem paredzētie pasākumi. Veikala BOLD Concept Store jaunajās telpās Tērbatas ielā 45a tiek organizēts RFW dizaineru Showroom. Savukārt zīmols One Wolf rīkos branču medijiem un iepircējiem savā studijā Lāčplēša ielā 10, kurā izrādīs apģērbu modeļus no savas jaunas rudens-ziemas kolekcijas, kas būs pieejami iepriekšpasūtījumiem pēc to izrādīšanas modes skatē. Plašāka publika varēs apskatīt, piemērīt un iegādāties tērpus no tikko prezentētājām rudens-ziemas kolekcijām uzreiz pēc Rīgas modes nedēļas 26. un 27. martā attiecīgo dizaineru veikalos un studijās.

 

28. Rīgas modes nedēļas laikā tiek rīkoti arī vairāki saviesīgi pasākumi. Viena no tām būs zīmola NARCISS pēc-skates ballīte viesnīcas Radisson Blu Latvija Hotel Skyline bārā 22. martā. Tā paša vakara turpinājumā viesiem būs iespēja vērot zīmola Reserved modes skati ilggadējā RFW sadarbības partnera – Coyote Fly Lounge Club telpās, kur norisināsies arī šīs Modes nedēļas noslēguma ballīte Nedēļas izskaņā. Taču īpaši modīgas solās būt ballītes sadarbībā ar konceptveikalu Imagehouse, kur tās tiek organizētas ar pēdējā gada laikā lielu popularitāti guvušo Krievijas zīmolu Walk of Shame un tā dizaineru Andrey Artyomov.

RFW programma ietvers tādu Latvijas dizaineru zīmolu modes skates uz lielā RFW podija kā Narciss by Alise Trautmane, Nóló, Katya Katya London, Natalija Jansone, One Wolf, Cinnamon Concept, Talented un Bergs Privé, kas ir šīs sezonas debitants. Vēl viens jaunpienācējs - urbānistiskā stila zīmols Public Makes Image no Latvijas - prezentēs savu kolekciju netradicionāla formāta ballītē K. K. fon Stricka villā. Savukārt, zīmols QooQoo atradīs savu jaunāko kolekciju RFW atklāšanas pasākumā īpašajā vietā - RISEBA Arhitektūras un Mediju Centrā H2O 6 līdzās ārvalstu zīmoliem Rebellionaires (Igaunija) un LYLI by Lilija Larionova (Lietuva). RIGA FASHION WEEK ģenerālsponsors Picanova, turpinot tradīciju, apvienojās ar itāļu digitālās mākslas un grafiskā dizaina virtuozu Džulio Rossi, lai no jauna uzburtu neaizmirstamu stilu un ideju sintēzi savā jaunajā kolekcijā, kura tiks izrādīta RFW viesiem 21. martā RFW zālē - viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija. No ārzemju viesiem šajā Rīgas modes nedēļā piedalīsies vēl Diana Arno no Igaunijas, Morfosis no Itālijas un Anna K no Ukrainas. Tradicionāli norisināsies arī bērnu modei veltīta skate, kurā piedalīsies Latvijas zīmoli Paade Mode, Aristocrat Kids un Leny Tomy Factory.

2018./2019. gada rudens-ziemas kolekcijām veltītās RIGA FASHION WEEK programma no 19. - 23. martam atrodama RFW oficiālajā mājas lapā www.rfw.lv.