Jaunumi

Noslēgusies 32. Rīgas modes nedēļa

26.09.2021

Pagājušās nedēļas beigās noslēdzās Rīgas 32. modes nedēļa, kas, pretēji skeptiķu prognozēm, norisinājās veiksmīgi. Neskatoties uz vairākiem ierobežojumiem, rudens sesijas programma bija kā vienmēr piesātināta un daudzveidīga.

Rīgas modes nedēļas atklāšana tika atzīmēta ar Latvijas modes gada balvas 15 gadu jubilejas ceremoniju. Profesionālā žūrija izsludināja uzvarētājus 13 nominācijās, ņemot vērā viņu sasniegumus vietējā tirgū un ārvalstīs, kā arī ieguldījumu Latvijas modes industrijā.

Šoruden galvenās Rīgas modes nedēļas modes skates norisinājās Hanzas Perons telpās, kur savas kolekcijas uz galvenā galvaspilsētas podesta prezentēja Latvijas modes dizaineru zīmoli: Natalija Jansone, Katya Katya London, Selina Keer, Iveta Vecmane, Cinnamon Concept, ALEXANDER PAVLOV, Noname Atelier un NOLO. Bērnu apģērbu zīmoli — Aristocrat Kids, Baronessa un Rock and Mouse. Šajā sezonā debitēja zīmols Collected Story. Par bezprecedenta RFW pasākumu kļuva vintāžas zīmola Volga Vintage nakts modes skate “Pārlādēšana”, kas norisinājās neilgi pirms pusnakts.

Vēl viens RFW jauninājums šajā sezonā ir šo modes svētku formāts. Tā kā modes skates šogad varēja apmeklēt mazāks cilvēku skaits nekā parasti, sadarbībā ar tirdzniecības centru “Spice” tika organizēta tiešsaistes translācija, kas ļāva ikvienam no jebkuras vietas pasaulē iepazīties ar jaunajām Latvijas modes dizaineru kolekcijām. Tie, kam nav bijusi iespēja tiešraides noskatīties, varēs atrast translācijas ierakstus mūsu profilos sociālajos tīklos.

Ar atsevišķām prezentācijām Rīgas modes nedēļā piedalījās zīmoli OneWolf, Grieta, Ameri un Soyka Secret Garden. Turklāt notika Baltijas dizaineru prezentācija BOLD x Baltic Fashion, savukārt kinoteātrī Splendid Palace tika rādīts dokumentālās filmas par ģeniālo fotogrāfu “Helmuts Ņūtons: sliktie un skaistie” (“Helmuts Ņūtons:“ Nekaunīgais skaistums ”) seanss.

“Šī modes nedēļa ir ievērības cienīga arī ar to, ka mums izdevās radīt modes svētku atmosfēru pat vissarežģītākajos apstākļos. Tas ir kā gaismas un cerības stars tajā realitātē, kurā mēs šodien dzīvojam: pandēmija, ierobežojumi, spriedze... Mēs esam parādījuši, ka kultūras un modes dzīve turpinās par spīti visam,” saka Baltijas modes federācijas prezidente Elena Strahova.

Turklāt RIGA FASHION WEEK ietvaros Latvijā jau otro reizi norisinājās starptautisks projekts United Fashion (UF). Programmā: Eiropas dizaineru digitālas kolekciju prezentācijas, klātienes seminārs un arī vebinārs tiešsaistē, kurā piedalījās modes eksperti no dažādām valstīm. Tika vērojama arī UF dizaineru kolekciju izstāde, kurā tika izrādītas tādas Eiropas dizaineru kolekcijas kā Evgenia Zafirovska (Maķedonija), Fyodor Golan (Lielbritānija), Louis Appelmans (Beļģija) un Tanel Veenre (Igaunija). Zīmola Fyodor Golan ekspozīcija tapa sadarbībā ar kustību “3FLOW” – tetovētāju un graffiti mākslinieku apvienību, kura ar piešķīra jaunu elpu lietotiem skatlogu manekeniem, tos noklājot ar daudzveidīgiem rakstiem un ornamentiem.

“Covid-19 ir devis mums vēl nebijušu greznību — laiku. Mēs it kā sākam no jauna mācīties domāt, novērtēt un baudīt vienkāršas lietas. Pašreizējais “klimats” ir paildzinājis mūsu kolekcijas dzīvi un pierādījis, ka darbs var būt ilgtspējīgs,” pastāstīja zīmola Fyodor Golan dizainers Fjodors Podgornijs.

Šī izstāde ir kā priekšvēstnesis projekta United Fashion noslēguma pasākumam —vērienīgai modes izstādei nākamā gada Briselē.

Viesu un modes skašu fotogrāfijas ir pieejamas RFW oficiālajos profilos sociālajos tīklos Facebook, Instagram.