Noslēgusies 36. Rīgas modes nedēļa

SS23

Piektdien, 21. aprīlī, galvaspilsētā noslēgusies Rīgas modes nedēļa.

Šosezon RFW piedalījās vairāk nekā 15 zīmoli, kuru vidū bija gan debitanti, gan ārzemju ekozīmoli, gan vietējie nozares titāni. Latvijas modes nozares galvenā notikuma pasākumi apvienoja vairākus formātus vienlaikus: modes skates uz „Hanzas perona” podija un jaunā vietā — „Zunda Towers”, prezentācijas, semināru par ilgtspējīgu modi nozares profesionāļiem un tematiskus sarīkojumus.

Šajā sezonā programmas virziens joprojām bija ilgtspējība. Rīgas modes nedēļas atklāšanu iezīmēja starptautisks izglītojošs seminārs „Ilgtspējīga mode: stereotipi un īstenība Nr. 2”. Rīgas modes nedēļas programmas izglītojošo daļu tajā pašā dienā paplašināja filma un lektorijs „Vestvuda: panka, leģenda, aktīviste” („Westwood: Punk, Icon, Activist”, 2018), kā arī lekcijas par modi Rīgas Modes muzejā.

Mākslinieciskais buduāra modes zīmols „Amoralle” un ar rokām darinātu galvassegu zīmols „Ksenia Danilova” kopīgi ir sagatavojuši 3D projektu, kam bija nepieciešams minimāls daudzums materiālu. „One Wolf” šosezon priekšplānā izvirzīja džinsaudumu, pludmales modes zīmols „Slow Beachwear” — peldkostīmu ilgmūžību, bet debitants no Lietuvas „Mild Power” kolekcijā aktīvi iesaistīja materiālu atgriezumus.

Uz galvaspilsētas galvenā podija aktuālās tendences demonstrēja zīmoli, kas jau ir iekarojuši stabilas pozīcijas Baltijas valstīs: „Ivo Nikkolo” un „Diana Arno” no Igaunijas, kā arī „Natalija Jansone”, „Iveta Vecmane” un „Volga Vintage” (visi no Latvijas). Līdztekus minētajiem Baltijas modes māksliniekiem šosezon ārzemju modi pārstāva arī zīmoli „Szczygiel-” no Polijas un „Moel Bosh” no Uzbekistānas. Vietējā sezonas debitante ir tāda paša nosaukuma zīmola modes māksliniece Guna Nebare.

Ar bērnu modes tendencēm iepazīstināja zīmoli „Paade Mode” un „Rock and Mouse”. Iedvesmojusies no ekograndža un 90. gadu estētikas, zīmola „Anna Led” modes māksliniece bija sagatavojusi prezentāciju savā studijā. Atzītu latviešu modes mākslinieku sadarbībā ar universālveikalu „Stockmann” uz Rīgas modes nedēļas galvenā podija norisinājās īpaša modes skate ar „Nolo”, „Anna Led”, „Unattached” un „Cinnamon Concept” piedalīšanos.

Šo modes skati sagatavoja viena no Latvijas ievērojamākajām stilistēm un modes emuāristēm Sintija Selicka. Rīgas modes nedēļu noslēdza ballīte „Andrejostas kvartālā”. Rīgas modes nedēļas ģenerālpartneris ir universālveikals „Stockmann”.

Sekojiet līdzi Rīgas modes nedēļas jaunumiem sociālajos tīklos „Facebook” un „Instagram”, kā arī vietnē www.rfw.lv.