Rīgas modes nedēļa aizsāksies ar unikālu itāļu dizaineru izstādi

SS23

37. Rīgas modes nedēļas ietvaros mākslas galerijā “Ola Foundation” noritēs izstāde “MODE PANORĀMA - Itālijas Jaunais vilnis”, kas stāsta par mūsdienu itāļu modi no desmit jauno dizaineru skatu punkta – šie mākslinieki izvēlēti viņu unikālās perspektīvas un nestandarta radošās pieejas dēļ. Izstāde noritēs sadarbībā ar Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministriju, kā arī ar žurnālu Vogue Italia. Izstāde pieejama ikvienam interesentam no 21. oktobra līdz 20. novembrim, iepriekš reģistrējoties mājaslapā www.olafoundation.lv.

Jaunā mākslinieku paaudze ar saviem darbiem ievieš pilnīgu jaunu izpratni par to, ko nozīmē būt itāļu “modes veidotājam”.

“Par šīs sezonas RIGA FASHION WEEK vadmotīvu ir izvēlēta tēma “Mode ir māksla”, un šī izstāde ir lielisks šī motīva apliecinājums. Tā pastāsta par to, kā mūsdienu reālijās transformējas izcilais mantojums, ko mums ir atstājuši tādi modes dizaineri kā Džanni Versače, Rikardo Tiši, Valenīno Garavāni, un kādas formas šī industrija ieņems nākotnē,” stāsta Baltijas Modes federācijas prezidente Jeļena Strahova.

Izstāde “MODE PANORĀMA - Itālijas Jaunais vilnis " neaprobežojas tikai ar itāļu modes nākotnes izpēti, bet arī analizē un ilustrē pagātnes formas ar tagadnes tendencēm un trendiem.

“Radīt apģērbu ir kā atrasties operāciju zālē, šūt un labot savu dzīvi, izmantojot dažādu faktūru audumus,” komentē viens no izstādes dalībniekiem.

“Mode ir neatņemama daļa no itāļu radošās identitātes. Tāpēc tā pastāvīgi attīstās un mainās. Tā atspoguļo valsti, kas nepārtraukti tiecas pēc līdzsvara starp tradīcijām un evolūciju,” uzsver Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti. “Esam gandarīti, ka varam Rīgā prezentēt šo desmit inovatīvo zīmolu darbus: mūsu mērķis ir Latvijai parādīt mūsdienīgu Itālijas tēlu un to, cik tālu var sniegties itāļu radošums.”

Izstāde būs pieejama ikvienam interesentam no 21. oktobra līdz 20. novembrim, iepriekš piesakoties mājaslapā www.olafoundation.lv.

RFW galvenais: universālveikals Stockmann.

Sekojiet līdzi RFW jaunumiem sociālajos tīklos Facebook, Instagram un mājaslapā www.rfw.lv.