Izziņoti 38. RIGA FASHION WEEK norises datumi

AW24

RIGA FASHION WEEK rīkotāji – Baltijas modes federācija – izziņojuši pavasara sesijas norises datumus – Rīgas modes nedēļa norisināsies no 8. līdz 11. aprīlim. Šosezon tiks turpināts gan temats “mode ir māksla”, gan jau uzņemtais ilgtspējīgās attīstības kurss.

“20 gadu garumā jau esam pieraduši, ka līdz ar ilgi gaidīto pavasari Rīgā ierodas arī pavasara RIGA FASHION WEEK. 38. Rīgas modes nedēļas galveno tēlu, izmantojot mākslīgo intelektu, ir radījusi grafikas dizainere Olga Golovko. “Galvenais iedvesmas avots tēla izstrādē ir dizainera Aleksandra Makvīna kolekciju teatrālā un dramatiskā estētika. Šis modes dizainers bija pazīstams ar savām provokatīvajām kolekcijām un neticami radošiem šoviem, caur kuru prizmu viņš aktualizēja sociāli nozīmīgas idejas. Šāda koncepcija ir atspoguļota arī tēmā “mode ir māksla”, stāsta Olga. Pēc paša meistara teiktā, “mode ir laiks eksperimentiem un robežu paplašināšanai”. Un tajā mums palīdz arī mākslīgais intelekts.

“Aleksandra Makvīna daiļrade ir viens no labākajiem mūsdienu modes kā mākslas paraugiem. Viņa darbi joprojām iedvesmo daudzus dažādu radošo profesiju pārstāvjus. Starp citu, par godu dizainera 55. dzimšanas dienai RFW programmā esam iekļāvuši arī par viņu radītās filmas – “McQueen” – izrādi,” papildina Rīgas modes nedēļas rīkotāja Jeļena Strahova.

Gaidāmās modes nedēļas tēlam ir izmantota modele koši sarkanā augstās modes cepurē, kas rotāta dekoratīviem ziediem; melnā balaklavā un klasiska piegriezuma kašmira mētelī ar kažokādas apdari. Tērpa faktūru daudzveidība rada apjoma un reālisma iespaidu.

RFW ģenerālpartneri: universālveikals Stockmann Riga un jaunais elektroautomobilis GWM Ora 03.

Sekojiet līdzi RFW jaunumiem sociālo tīklu platformās Facebook, Instagram, kā arī mājaslapā www.rfw.lv.