Rīgas modes nedēļas ietvaros paredzēta plaša izstāžu programma

AW24

Modes nedēļas pavasara sesijas laikā līdztekus galvenajām dizaineru skatēm īpaša uzmanība tiks pievērsta arī izstādēm, kas pārstāvēs tēlotājmākslu, tekstilizstrādājumus, kā arī dekoratīvo amatniecību. Rīkotāji šogad ir apņēmušies iepazīstināt pasākumu viesus ne tikai ar modes tendencēm, bet arī ar radniecīgu mākslas nozaru talantu radošumu.

RIGA FASHION WEEK (RFW) pirmā diena tiks atzīmēta ar jaunā latviešu modes dizainera Dana Krumpāna un viņa domubiedru – mūziķu – īpaši Modes nedēļai radītās izstādes atklāšanu pop-up galerijā “KRAŸ” (A. Čaka ielā 136). Savā izstādē dizaineris piedāvā izzināt modes pasauli no mākslas eksperimentu skatupunkta, paplašinot vispārpieņemtās normas un robežas. Vairāku radošo disciplīnu sapludināšana harmoniskā vienotībā, savienojumā ar dzīvo klasisko un elektronisko mūziku ļaus apmeklētājiem baudīt neparastu atmosfēru. Jāatzīmē, ka katrā no četrām izstādes dienām (no 8. līdz 11. aprīlim) inovatīvajā telpā “KRAŸ” notiks kaut kas jauns, kas galvenokārt paredzēts tieši radošo industriju pārstāvjiem.

9. aprīlī Vecrīgas sirdī, viesnīcā Relais Le Chevalier (Kaļķu iela 20), salonā “Akcenti” latviešu pludmales modes zīmols “Sin on the Beach” prezentēs ar somu dizaineriem kopīgi radītu izstādi. “Samta vakarsomu kolekcija ar roku izšuvumiem “Follow your Dream” (“Seko savam sapnim”) ir veltījums H.K. Andersena pasakai “Īkstīte”. Tās raksturīgie elementi ir zelta diegi, sīkas pērlītes, kristāli un pusdārgakmeņi,” stāsta zīmola “Sin on the Beach” dizainere Anna Kustikova.

RFW laikā Rīgas muzejos un galerijās norisināsies vēl trīs satriecošas lietišķās mākslas izstādes, kuras noteikti nevajadzētu palaist garām. Viena no tām būs apskatāma mākslas muzejā “Rīgas Birža” (Doma laukums 6). Izstāde “Suzani. Vienas izšuvējas stāsts” ir veltīta Uzbekistānas tradicionālajai izšūšanas mākslai. Māksliniece Madina Kasimbajeva, izmantojot apvienotas tamborēšanas-izšūšanas ar adatu tehnikas, atdzīvina tradīcijas un rada krāšņus suzani darinājumus. Izstādē prezentētais mākslas objekts, kuru trīsarpus gadu laikā izšuvušas 16 amatnieces, atspoguļo dabas un visuma elementus, paužot cilvēka un apkārtējās pasaules vienotību.

Vēl viena vērienīga izstāde būs vērojama Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10). Izstādē “Skārien-jūtīgs”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Rotu mākslas biedrību, būs apskatāmi 23 dažādu paaudžu autoru darbi. Izstādes ideja balstās stāstos par cilvēkiem, viņu izvēlētajām rotām un darbu autoriem. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar rotu un tajās izmantoto materiālu daudzveidību.

Līdz pat 30. jūnijam kultūrtelpā “Ola Foundation” būs skatāma tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres izstāde “Spēlē ar vecumu”, kurā būs aplūkojamas arī viņas dēla Paula Vīgnera asamblāžas. Edīte Pauls-Vīgenere ir viena no spilgtākajām un atraktīvākajām Latvijas 20. gadsimta otrās puses mākslas ainas personībām, kuras kreativitāte, ekspresija, daudzslāņainība un vēriens atstājis savu nospiedumu Latvijas vizuālās mākslas hrestomātijā. Vairāk iespējams uzzināt mājaslapā www.olafoundation.lv.

Sīkāka informācija par izstādēm atrodama mājaslapā rfw.lv, sadaļā “Programma”, kā arī izstāžu norises vietu mājaslapās: www.lnmm.lv un www.olafoundation.lv.

Atgādinām, ka Rīgas modes nedēļas 38. sezona šopavasar norisināsies no 8. līdz 11. aprīlim.

RFW ģenerālpartneri: universālveikals Stockmann Riga un jaunais elektromobilis GWM Ora 03.

Sekojiet RFW jaunumiem sociālajos tīklos Facebook, Instagram un www.rfw.lv.